0 C
Kętrzyn
czwartek, 23 stycznia, 2025
spot_img

DRUŻYNA TRZECIEJ DROGI Z WARMII I MAZUR GOTOWA NA WYBORY

We wtorek 29 sierpnia Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i Szymon Hołownia, prezes Polski 2050, zaprezentowali w Olsztynie kandydatów do Sejmu i Senatu.

Kandydaci pochodzą z różnych miast i gmin, są w różnym wieku i reprezentują różne zawody. Łączy ich doświadczenie, skuteczność i energia do pracy nad zmianą Polski na lepsze.
Obaj liderzy mówili m.in. o konieczności naprawy służby zdrowia i edukacji, dbania o dobry klimat, powrocie do demokratycznych zasad zarządzania państwem. I to wszystko jest możliwe już za 7 tygodni, po 15 października.                            

 

Nr 1. Urszula Pasławska
Polityczka, prawniczka, była wicemarszałek województwa odpowiedzialna za fundusze unijne, Mazurka, mama Marka i Magdy, Posłanka na Sejm VII, VIII oraz IX kadencji, przewodnicząca sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Zasobów Naturalnych. Jej priorytety to rozwój regionu, polityka prorodzinna, szeroko rozumiane sprawy kobiet. Wiceprezes PSL, aktywnie działa w stowarzyszeniu Kobiety w Centrum.

Nr 2. Ignacy Niemczycki
Specjalista od funduszy i polityki europejskiej, negocjował miliardy euro dla Polski z UE. Kieruje Fundacją Geremka i działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Prowadzi własną działalność, od 5 lat rolnik na Mazurach, od niedawna szczęśliwy tata. Stypendysta organizacji z Niemiec i Departamentu Stanu USA.

Nr 3. Sylwia Jaskulska  
Mazurka, druhna, kobieta, matka. Samorządowiec, członkini zarządu województwa. Z dumą nosi mundur z naszywkami wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku OSP. Marzenia ma dwa. Prywatne, by córka była szczęśliwa i zawodowe – by kobiety zaczęły stawiać siebie na pierwszym miejscu, na początek w kwestii zdrowia, by już żadna warmiaczka i mazurka nie umierała, bo zaniedbała badania profilaktyczne. Kocha ludzi, uwielbia im pomagać i wie, jak to robić.

Nr 4. Sebastian Bolesław Kosiorek
2-krotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008) w wioślarstwie, instruktor wioślarstwa w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku.

Nr 5. Radosław Król  
Absolwent UWM w Olsztynie, specjalista ochrony środowiska ze specjalizacją „ochrona wód – ichtiologia”. Doświadczony samorządowiec, wieloletni Wójt Gminy Wydminy, projektodawca programu budownictwa społecznego w gminie. Zaangażowany w rozwój regionu członek rady Lokalnej Grupy Działania. Wiceprezes Rady Naczelnej PSL.

Nr 6. dr Robert Kempa

Historyk, samorządowiec, regionalista, Przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku, dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku, koordynator Szlaku Fortyfikacji Mazurskich, autor projektu “Operacja Boyen”.

Nr 7. Maria Bąkowska
Sekretarz powiatu olsztyńskiego, pedagog społeczny, emocjonalnie i życiowo związana z Warmią i Mazurami. Przez kilka lat organizowała Forum Kultury Warmii i Mazur. Pomagała dzieciom powodzian, zaangażowana w organizację pobytu w Polsce ukraińskich dzieci. Bez wahania pomaga ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Angażuje się w działalność na rzecz kobiet.

Nr 8. Mariusz Trupacz
Etnomuzykolog, społecznik i animator kultury. Prezes PSMK Mazuria, Odznaczony zasłużony dla Kultury Polskiej, Radny Powiatu Piskiego.
 
Nr 9. Marcin Piwowarczyk  
inżynier automatyk, związany z Zakładem „Mlekpol” w Mrągowie, gdzie przeszedł awans zawodowy od mistrza produkcji do dyrektora zakładu. Doświadczony samorządowiec, radny sejmiku kolejnych kadencji.

Nr 10. Andrzej Kimbar

Z zawodu i zamiłowania leśnik, od 2002 r samorządowiec, 4 kadencje przewodniczący rady gminy Wielbark. W ruchu Polska 2050 od lutego 2020 r. Współtwórca struktur w woj warmińsko-mazurskim.  Przewodniczący okręgu olsztyńskiego i Członek Rady Krajowej Polska 2050 Szymona Hołowni.

Nr 11. Agnieszka Szałko
Doświadczony menedżer i samorządowiec, ekonomista, absolwentka MBA. Od 2016 roku Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie, gdzie stawia na szeroko pojętą współpracę z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, szkołami, wojewódzkim i lokalnym samorządem, żeby pokazać, że psychiatria może być przyjazna, piękna i bez wstydu. w Sejmie skupi się na poprawie jakości ochrony zdrowia, w szczególności psychiatrii.

Nr 12. Robert Pawlak
Rolnik, przedsiębiorca z Kętrzyna.  

Nr 13. Bogusław Wisowaty  
Przez wiele lat wiceprzewodniczący Rady Miasta Ełku, wiceprezes stowarzyszenia Dobro Wspólne

Nr 14. Grażyna Jolanta Czubińska
Doktor nauk o zdrowiu, nauczyciel akademicki, edukator.

 Nr 15. Jarosław Andrzejewski  
Jego hasło to „Czas na zmiany”. Nauczyciel, trener siatkówki, kierowca autobusu z Ełku. Chcę żyć w kraju, w którym praca się opłaca.

Nr 16. mec. Radosław Krzemiński
Radca prawny, posiada własną kancelarię prawną. Swoje kompetencje rozwijał w aparacie wymiaru sprawiedliwości oraz w strukturach prokuratury. Legitymuje się wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach urzędniczych w administracji rządowej oraz samorządowej.

Nr 17. Joanna Magdalena Łabanowska.  

Urodzona w Olecku. Z wykształcenia ekonomista. Wieloletni samorządowiec. Od 2020 roku pierwsza kobieta na stanowisku Zastępcy Burmistrza Gołdapi. Od 2007 roku pełniła funkcję skarbnika Powiatu Gołdapskiego, a od 2015 roku skarbnika Gminy Gołdap. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie w pracy nauczyciela.Od lat aktywnie i czynnie zabiega o poprawę warunków życia mieszkańców powiatu gołdapskiego. Wspiera oddolne inicjatywy, zabiega o pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację zadań bliskich mieszkańcom północno-wschodniej części województwa. Ceni konstruktywny dialog oraz partnerską współpracę.

Nr 18. Sylwia Nowicka
Wieloletnia społeczniczka i wolontariuszka. Księgowa z zamiłowaniem do podatków.

Nr 19. Krzysztof Czepielinda  
Przedsiębiorca z branży usługowej, działa aktywnie w Mrągowskim Klubie Biznesu, członek PSL, społecznik wspierający sport amatorski.
 
Nr 20. Marcin Kotowski
38 lat. Adwokat z Olsztyna. Mąż Anny, ojciec Jasia i Zuzi. Jest znany z walki o godne wynagrodzenia pracowników w sporach z władzami Olsztyna. Jako specjalista z zakresu prawa bankowego od wielu lat skutecznie uwalnia rodziny od wysokich rat kredytów mieszkaniowych, przywracając im poczucie bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostałe artykuły

spot_img

Najczęściej czytane